KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15816304
nr 1581 6304
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
"Längtan att flyga ut ock bli ett med det vackra ljuset". Signerad. Blandteknik på pannå, blandteknik, yttermått inklusive ram: 85x59
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
600 kr
måndag 27 november 2023
kl 20:09:00